5 Aylık Hamile İrem’in Öldürülmesinde 5 Aile Ferdine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstendi!

Mersin’de evinin banyosunda ölü olarak bulunan İrem Bahçe’nin vahşice katledildiği ortaya çıktı. 5 aylık hamile İrem Bahçe’nin tabancayla vurularak öldürüldüğünün ortaya çıkması üzerine 7 yakını gözaltına alındı. 7 yakınının sorgulanarak cinayetin aydınlanması beklenirken merakla takip edilen davada karar çıktı. Şüphelilerden baba Kasım, ağabeyler Mehmet Ali ve Vedat, amca Mehmet Veyis ve İbrahim Bahçe sorgulandı.

Yenişehir ilçesi Bahçelievler mahallesinde 2019 yılının Kasım ayında gerçekleşen İrem Bahçe cinayeti aydınlatıldı. 5 aylık hamile İrem Bahçe’nin evinin banyosunda ruhsatsız tabanca ile vurularak öldürülmesi üzerine dosya açılmıştı. Davanın üzerinden 2 yıl geçmesinden sonra 5 aylık hamile İrem Bahçe cinayeti aydınlatıldı. Hastaneye kaldırıldıktan 1 gün sonra hayatını kaybeden İrem Bahçe’nin katiline müebbet hapis cezası verildi.

İntihar Etti’ Denildi!

İrem Bahçe’nin başından ruhsatsız silah ile vurulmuş halde bulunması üzerine aileden intihar etti açıklaması geldi. Mersin’de 2019 yılında öldürülen İrem Bahçe’nin sezaryen ile alınan bebeği ise yalnızca 3 ay hayatta kalabildi. 3 ayın sonunda bebeğin de hayatını kaybetmesi üzerine cinayet yeniden gündeme geldi. Olayla ilgili ifade veren aile fertleri ise İrem Bahçe’nin intihar ettiğini öne sürdü. İrem Bahçe cinayeti hakkında araştırma gerçekleştirilirken ağabeyler, amcalar ve baba gözaltına alındı. Gerçekleştirilen çapraz sorguda aile fertlerinin birbirinden farklı ifadeler vermesi ve çelişkili bir durumun ortaya çıkması üzerine baba Kasım, anne Saadet, İrem’in ağabeyleri Mehmet Ali ve Vedat, amcaları Mehmet Veyis, İbrahim Bahçe ve Mehmet Bahçe Mersin’e getirilerek yeniden gözaltına alındı.

Cinayeti Ben İşledim’ Dedi!

İrem Bahçe cinayeti için sorguya alınan aile fertlerinin gözaltına alınması üzerine baba Kasım Bahçe kızının ona ait tabanca ile intihar ettiğini açıkladı. Baba Kasım Bahçe’nin aksine ağabey Mehmet Ali Bahçe ise gerçekleştirilen sorguda aile kararı ile cinayeti kendinin işlediğini ve kız kardeşi İrem Bahçe’yi ruhsatsız silah ile öldürdüğünü açıkladı. Ağlayarak verdiği ifadede olayın nasıl gerçekleştiğini açıklayan Mehmet Ali Bahçe’nin aksine diğer şüpheliler suçu kabul etmedi.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Verildi!

İrem Bahçe cinayetinin şüphelileri gerçekleştirilen itirafın ardından tutuklanarak davaya çıkarıldı. Gerçekleştirilen davada İrem Bahçe’nin anne, baba ve ağabeyleri ‘akrabaya karşı kasten öldürme’ suçu ile ağırlaştırılmış müebbet hapis verilirken, 3 amca ise ‘kasten öldürme’ suçu ile Ağır Ceza Mahkemesi’ne yönlendirildi. Sanıklar arasında yer alan amca Mehmet Bahçe’nin ise tutuksuz yargılanarak tahliye edildiği biliniyor.

İrem Bahçe Cinayetinde Karar Çıktı!

2019 yılında gerçekleştirilen İrem Bahçe cinayetinin sekizinci duruşmasında karar verildi. Mahkeme heyeti tüm verileri inceledikten sonra ağabey Mehmet Ali Bahçe’ye ‘Kardeşe, çocuğa, gebe olduğu bilinen kişiye karşı töre saikiyle öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Sanıklar arasında yer alan Kasım Bahçe’ye ise ‘Alt soya, çocuğa, gece olduğu bilinen kişinin ölümünü töre saikiyle azmettirme’ suçundan, ağabeylerden Vedat Bahçe ve amcalara ise ‘cinayete azmettirme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Bunun üzerine veriler incelenerek anne Saadet Bahçe ve amca Mehmet Bahçe ise tutuksuz yargılanarak mahkemeden beraat edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.