Ayasofya’yı açmak bize nasip olduMilli Türk Talebe Birliği Genel Kurulu’nda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından dikkat çeken başlıklar şöyle:

“MTTB’nin kıymetli yöneticileri ve mensupları, aziz kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Birliğimizin 62. genel kurulunun hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum.

Bilindiği gibi MTTB’nin kuruluşu 1916’ya kadar gider. MTTB 107 yıllık tarihiyle maziden atiye kurulan bir köprüdür.

Ayasofya’yı açmak bize nasip oldu. Yatıp kalkıp şunu söylüyorlar: Hamas da Hamas. Kendilerine şunu söyledim. Şu ana kadar 13 bin çocuk, yaşlı, genç öldürüldü. İsrail’in elinde de şu an 10 bine yakın rehine var. Almanya olarak siz onlar için adım atın. Biz de Hamas’ın elindekileri alma gayreti içine girelim. Dik duracağız.

Birlik, beraberlik, inanç ve cesaret içinde hareket eden bir gençlik, inşallah bu çatı altında kendisini gösterecektir. Birliğimizin sembol isimlerinden üstadın, şura sahibi bir gençliğin yetişmesi için üzerimize düşeni yapmak bizim de boynumuzun borcudur.

Yeni bir MTTB için Fatih Belediyesi’nin gereken adımı atması lazım. Türkiye Yüzyılı için gençlerimize gereken alt yapıyı sağlamaktır. Bunun için fiziki olarak gereğini yapmalıyız. Binlerce yıllık mirasımızın binlerce yıl devam etmesini ancak böyle sağlayabiliriz.

Ülkemiz bir ateş çemberiyle çevrilidir. Türkiye askeri ve siyasi olarak büyümektedir. Ancak unutmayın Haçlı-Hilal olayı bitmiş değil. Lokomotif olan Türk ve İslam dünyasının önderi Türkiye’nin önüne geçmelerine fırsat vermeyeceğiz.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*