Başkan Erdoğan’ın indirim çağrısına Malatya’dan tam destek


Esenlik tarafından başlatılan Dev Kampanya ile ilgili olarak 19 Ekim Perşembe günü Fahri Kayahan’da bulunan Esenlik Marketi ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan marketteki ürünlerin etiket fiyatlarını inceledi. Ürünlerdeki fiyat indirimleri hakkında bilgiler alan Başkan Gürkan, “Esenlik Şirketi Malatya’mızın, halkın şirketidir. Esenlik Şirketi aynı zamanda tüm piyasada fiyatları regüle eden bir şirketimizdir” dedi.

ESENLİKTEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL İNDİRİMLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele çağrısına uyduklarını ve bu kapsamda yılsonuna kadar Esenlik marketlerinde maliyetine satışlar yapılacağını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Esenlik Şirketi kendi üzerine düşen görevi yapmıştır” dedi.


GÜRKAN: “ŞİRKETLERİMİZ YOĞUN BİR ÇABA GÖSTERDİ”

Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Esenlik Genel Müdürlüğümüze bu anlamda çok teşekkür ediyorum. 6 Şubat’ta asrın felaketinde, yüzyılın felaketini yaşadığımız Malatya’da, Esenlik Şirketimiz kendi üzerine düşen sorumluluğu ve hükümlülüğü en güzel şekilde yerine getirdi. Özellikle o dönemi tasavvur ettiğiniz zaman; ana yolların tümü kapalı, Sivas yolu kapalı, demir yolu kapalı, havayolu ulaşımı inkıtaaya uğramış, Kahramanmaraş-Adana yolu kapalı, Kayseri-Ankara yolu kapalı. Esenlik bütün marketlerini seferber ederek vatandaşın gıda ve su ihtiyacının karşılanması noktasında, o kriz döneminde çok önemli bir görevi yerine getirdi. Bu anlamda Esenlik çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“ESENLİK FİYATLARI PAZAR VE HAL FİYATLARININ ALTINDA”

“Esenlik Şirketi Malatya’mızın, halkın şirketidir” diyen Başkan Gürkan, “Esenlik Şirketi aynı zamanda tüm piyasada fiyatları regüle eden bir şirketimizdir. Bugün itibariyle Cumhurbaşkanımızın enflasyonu düşürme çağrısına icabet ederek Esenlik Şirketimiz de yaklaşık bin üründe maliyetine satışa gitmiştir. Yani kaç liraya alınmışsa halka arzı sağlanmıştır. Marketi gezerken hal fiyatlarıyla, Esenlik fiyatlarına baktığımda, Esenlik fiyatlarının daha düşük olmasının sebebini sorduğumda ‘Biz direk üreticiden alıp, reyona koyuyoruz’ dediler. Dolayısıyla Esenlik fiyatları pazar ve hal fiyatlarının altındadır. Yaklaşık bin ürünümüzde de bundan sonra yılsonuna kadar maliyetine satışlara devam edilecektir. Hem enflasyonun indirilmesi noktasında hem vatandaşımızın bu ekonomik yapı içerisindeki ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Esenlik Şirketi kendi üzerine düşen görevi yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Sadece Esenlik mi? MOTAŞ, MEGSAŞ aynı şekilde. Bugün 4 liraya ekmek satılıyor. Bu önemli bir hadisedir. Türkiye’nin en ucuz ekmeğini MEGSAŞ satıyor. Türkiye’deki en ucuz ulaşım yine Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MOTAŞ şirketi tarafından yürütülüyor. Diyeceğim şu ki; tüm şirketlerimiz şehrimizin, yüzyılın felaketinin etkilerini bir an evvel üzerinden atması ve şehrimizin eski günlerine dönmesi için el ele vererek, el birliğiyle bu şehri yeniden ayağa kaldırma gayreti içerisindedir. Esenlik Şirketimize Malatyalılar için ve Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak maliyetine satışlar başlatması ve vatandaşımızın geçim endeksinin daha rahat bir yapıda oluşturulması noktasında göstermiş olduğu gayretten, çabadan ve fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Tüm Malatya halkına hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.Yerel Haberler kategorisinde bulunan hiçbir habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunulmamıştır. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajansı, Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan tüm Malatya Haberleri, otomatik olarak servis edildiği şekilde bu sayfada yer almaktadır. Malatya Haberleri bölümünde yer alan haberlerin tamamının hukuki muhatabı haberi servis eden ajanslardır.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*