Bayraktar Akıncı Gökyüzüyle Buluştu

T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yürütülen AKINCI projesi çatısı altında Baykar tarafından milli ve yerli olanaklarla geliştirilen AKINCI TİHA gökyüzüyle buluşturuldu.

Yapılan açıklamalarda AKINCI TİHA’nın 1500 HP gücünde olduğu nakledildi. İlk uçuş testini başarıyla tamamlayarak B modeli birçok kişi tarafından ilgi gördü. Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından yürütülen projede AKINCI TİHA’nın B sınıfının en güçlüsü olduğu söylendi. Profesyonel yetkinliğe sahip olan bu araç askeri alanda oldukça önemli bir rol oynayacaktır. Ayrıca AKINCI TİHA’nın muharebe kabiliyetinin de çok yüksek olduğu manevra yeteneğinin üst düzey standartlarda olduğu bakanlık tarafından doğrulandı.

Test uçuşlarını başarıyla tamamlayan araç mükemmel manevra kabiliyetleriyle beğenileri üzerine toplamayı başardı. Bakanlık yaptığı açıklamalarda aracın birkaç fonksiyonunun daha geliştirileceğini duyurdu. Böylelikle araç dört dörtlük savaş koşullarına uyum sağlayabilecek konuma yükseltilecek. AKINCI TİHA yaklaşık olarak 1 saat 16 dakika havada başarıyla kalmayı başardı. Çorlu’da gerçekleştirilen deneme uçuşu herkesin yoğun ilgisini gördü.

AKINCI C Yakında Geliyor

Haluk Bayraktar kendi şahsi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamalarda ’’ AKINTI TİHA için iki ülkeyle ihracat sözleşmesi imzaladık’’ şeklinde ifadelerde bulundu. Aynı zamanda yakın bir zaman dilimi içerisinde AKINCI C’nin de göklerde yerini alması bekleniyor. Ülke ekonomisine oldukça ciddi bir getirisi olacak olan bu araçların ihracatına başlandı. AKINCI C aracının 1900 HP gücünde olacağı Bayraktar tarafından açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.