Chelsea Takımı Satışa Çıkartıldı, Fiyatı Dudak Uçuklattı

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş, futbol dünyasını da yakından etkiledi. Dünyaca bilinen futbol takımlarından biri olan İngiliz takımı Chelsea satışa çıkartılıyor. Bu takımın neden satışa çıkartıldığı ve satış fiyatının ne kadar olacağı da merak konusu oldu. Chealse takımının sahibi Roman Abramovich’ten açıklama geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakınlığı ile bilinen Abramovich, son dönemde siyasal nedenler yüzünden ülkeye girişinin yasaklandığı yönünde haberlere konu olmuştu. Bunun üzerine takımın satışa çıkartılması, söylentileri doğrular niteliği taşıyor. Chelsea takımını para için satmadığını ve takımı bu şekilde bırakmanın içine sinmediğini belirten Abramovich, bu eylemleri takımın yararına yaptığını ve her zaman Chelsea takımına hayranlık duymaya devam edeceğini belirtiyor.

Chelsea Ne Kadara Satılıyor?

Satışa çıkartılan Chelsea takımının fiyatı da merak ediliyor. Abramovich, 2003 yılında Chelsea takımını 140 milyon sterlin karşılığında satın almıştı. İngiltere basın haberlerinde ise takımın güncel fiyatının 3 milyar sterlin olduğu konuşuluyor. Her ne kadar Abramovich takımın yönetimini heyete devretmiş olsa da, Chelsea satış fiyatının yüksek olması nedeniyle satış sürecinin haftalarca ve hatta aylarca sürebileceği düşünülüyor.

Son günlerde çıkan haberlere göre takımın Los Angeles Lakers hissedarlarından olan Todd Boehly, Miami Dolphins takımının sahibi Stephen Ross, İsviçreli milyarder Hansjorg Wyss, Ineos Group kurucusu Jim Ratcliffe gibi milyarder isimler tarafından alınabileceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.