Kendi bedenini tuval olarak kullanıyor! Akıllara durgunluk veren optik illüzyonlarKendi bedenini tuval olarak kullanıyor! Akıllara durgunluk veren optik illüzyonlar

Dain Yoon isimli sanatçı kadın sürreal oto portreler oluşturmak için vücuduna çeşitli resimler çiziyor. Sosyal medyada çok popüler olan fotoğraflar yarattığı optik illüzyonlar ile kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Dain Yoon isimli kadın vücudunu boyayarak kendisini fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşıyor. Çektiği oto portrelerde yarattığı optik illüzyonlar dikkat çekiyor.
Yüzünü kanvas olarak kullanan sanatçı, çoğu zaman çizdikleriyle kendi iç dünyasını yansıttığını söylüyor.
Çizdiklerinin hislerinin bir yansıması olduğunu belirten kadın, eserlerinin hayatındaki dönüm noktalarından etkilendiğini vurguluyor.
Yılın başında duygusal olarak yoğun hisleri olduğunu söyleyen Yoon, eserlerinde daha kübist bir tarz yakaladı.
Bu nedenle bedenini keskin prizmalarla bölen, üçgenlerden oluşarak tüm yüzünü kaplayan çaprıcı eserlerinden birini ortaya koydu.
Eserlerinden bir diğerinde yüzü nasıl hissettiğini anlatan emoji ve figürlerle donatılmış bir halde görülüyor.
”What I’m made of” isimli eserinde Yoon, gülen yüzler, kalpler ve ampul gibi desenlerle yüzünü neredeyse tanınmayacak kadar kaplıyor.
Yoon bu eserinin, onu olduğu kişi yapan hislerinin bir dışa vurumu olduğunu söylüyor.
Sanatçının bazı eserleri, internetteki kullanıcılar tarafından rahatsız edici olarak değerlendiriliyor. 
Kendisinin tatlı bulduğu eserlerinin çoğu kişiye korkutucu göründüğünü söyleyen Yoon, bu durumun oluşturduğu çelişkiyi sanatın bir parçası olarak görüyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*