‘Sokak Köpekleri’ Tartışması Yeniden Alevlendi! Siyasiler, Hayvanseverler ve Vatandaşların Çözüm Önerisi Ne?Ankara‘da meydana gelen olay sonrası açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni yapılan yapılan butik barınaklarda, maliyeti belediyenin karşılaması kaydıyla hayvanseverlerin gelip köpeklere bakmalarını istediklerini söyledi. 

Popülasyonun Türkiye’de çok fazla arttığını söyleyen ve artık kısırlaştırmayla önüne geçilemeyeceğini belirten Yavaş, ’13 klinikle anlaştık. Dişiler kısırlaştığında bir hafta kalması gerekiyor. Erkek olanlar hemen sokağa tekrar bırakılabiliyor ama bu popülasyonda bu şekilde sadece kısırlaştırmayla bunun önünü almanın imkanı yok.’ ifadelerini kullandı.

Bir yandan kısırlaştırma işlemlerine devam edeceklerini diğer yandan sokaktaki sahipsiz köpekleri barınaklarda misafir edeceklerini bildiren Yavaş, ‘Eğer çok istiyorlarsa hayvanseverler onlar da elini taşın altına koysun. Destek oluruz, sahiplensinler. Sahipsiz hayvan olmaz.’ ifadelerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*