TikTok Kazanç Hesaplaması Nasıl Yapılır?


Video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’un kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Zamanla eğlendirici, komik ve kaliteli içerik üretimi sayesinde izlenme sayıları da çoğaldı. Ancak TikTok’un son dönemlerde bu kadar popüler hale gelmesinin nedenlerin bir tanesi de para kazanma.

class=”medyanet-inline-adv”>

TikTok Para Hesaplama 2023

TikTok üzerinden canlı yayınlarda hediye karşılığında paralar kazanılabiliyor. Ancak para TikTok üzerinden ödenmiyor. İzleyiciler canlı yayına girebilir ve hesap sahibine jeton hediye edebilir. Hediye amaçlı gönderilen bu jetonlar ise para karşılığında alınır. Bu şekilde olmasının nedeni ise TikTok’un bu hediyelerden belli bir komisyon alıyor olması. Biriken jetonlar ileriki zamanlarda paraya dönüştürülür ve jeton miktarları farklılık gösterir. Jetonların güncel fiyatları şu şekildedir;

  • 30 Jeton 7.29
  • 70 Jeton 17 TL
  • 100 Jeton Fiyatı; 24.29 TL’dir.
  • 500 Jeton Fiyatı; 121.45 TL’dir.
  • 2.000 Jeton Fiyatı; 485.8 TL’dir.
  • 5.000 Jeton Fiyatı; 1,214.5 TL’dir.
  • 7.000 Jeton Fiyatı; 1.700 TL’dir.

TikTok’ta 1 jeton ortalama 4,11 TL karşılık gelir. Canlı yayın ardından biriken jetonların 4,11 TL ile çarpılması sonucunda bakiye sonucuna ulaşılabilir.

TikTok Para Hesaplama 2023: TikTok Kazanç Hesaplaması Nasıl Yapılır

TikTok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

class=”medyanet-inline-adv”>

TikTok canlı yayın üzerinden gelen jetonların miktarının hesaplanması için bazı pratik yolarda bulunuyor. Hesabın kullanıcı adı girilerek tahmin edilen kazancın tespit edilmesini sağlayan internet siteleri var. Ancak bu siteler tam kazancı vermiyor. Sadece ortalama bir miktar belirliyor.

Hediyelerin dışında TikTok influencerlar markalar ile yaptıkları iş birlikleri sonucunda para kazanabilirler. Ancak kazandığı para miktarı infuencerlar ve iş birliği yapılan marka arasında geçerli oluyor. Paylaşılmadığı için bu miktarı bilmek imkansız.

 

 

 Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*